2010-08-24
Ez a kirándulás is sok meglepéssel, megrökönyödéssel és nevetéssel szolgált számunkra.
Tisztában voltunk vele, hogy nincs közvetlen járat a Piramisokhoz, hanem át kell szállnunk. Leszálltunk az autópályánál a 111-es buszról, ami ment tovább Santa Cruz felé. Itt kezdődött a kaland. Konkrétan volt egy járdasziget, és körös-körül autópálya. Na és akkor most merre? Csak néztünk egymásra Edinával, hogy ezt most mégis hogy gondolták. Én gyorsan leszólítottam egy spanyol nénit, aki szintén velünk együtt szállt le a buszról és indulni készült. Segítséget kértem tőle, hogy hol lehetne átszállni a másik buszra, ami elvisz minket Güímarba. Nagyon kedves volt és mondta, hogy kövessük. Nagyot nyeltem és nem mondtam ki hangosan a kérdést, hogy mégis hova? De a néni nagyon határozottnak tűnt és belevetette magát a kavicsos, homokos semmibe. Mit tehettünk mást, követtük. Ezután egyenesen az autópályának vette az irányt, és hitetlenkedésünk ellenére biztosított minket, hogy arra kell menni. Csak hogy világosan fogalmazzak: az autópályán sétáltunk a záróvonalon, egy alagútban. Edinával egyik döbbenetből estünk a másikba, és próbáltuk nem mutatni páni félelmünket. Pár perc autópálya-sétálgatás után megmutatta hol áll meg a busz, de felajánlotta, hogy elvisznek minket a férjével, aki autóval jött érte. Nagyon kedvesek voltak, és hálát adtunk mindenkinek, hogy a néni leszállt a buszról, mert nélküle teljesen esélytelen lett volna, hogy valaha megtaláljuk azt a buszmegállót. Szerintem még most is döbbenten ott állnánk az autópályán a keskeny, kis járdaszigeten.
Sokszor megköszöntük a kedves házaspárnak a segítséget, és bementünk a múzeumba.
A 90’-es évek elején figyeltek fel a Güímar-i Piramisokra. Dr. Thor Heyerdahl, norvég antropológus kezdte komolyabban megvizsgálni ezeket a piramis alakú építményeket. Mai napig nem tisztázott a Piramisok eredete és kora. Vannak olyan teóriák, hogy az itt élő gazdálkodók építették a 19. században, de Dr. Thor Heyerdahl elmélete szerint kapcsolat van Tenerife-n a piramisok és a pre-hispán civilizáció között.
A múzeum nagyon jól kiépített, 3-nyelvű (spanyol, angol, német) információs táblákkal. Egy 15 perces videót is megnézhetünk Thor Heyerdahl expedícióiról és elméletének bizonyításáról. Érdemes az egész parkon körbesétálni, ahol a jellegzetes Kanári-szigeteki növényzettel ismerkedhetünk meg. Az itteni hatalmasra nőtt kaktuszok még engem is elbűvölnek. Hemzsegnek itt a gyíkok, ezért mindig nézzünk a lábunk elé. Edina innen is üzenem, hogy gyíkra lépni szigorúan tilos!:D
Kora délután visszafelé vettük az irányt. Az autópálya felé közlekedő buszt könnyen megtaláltuk, és le is szálltunk, ahol kellett. Ezután ismét indult a kaland, amit mi már csak úgy emlegetünk, hogy senderismo de la autopista. Életünket kockáztatva megtaláltuk a buszmegállót. :D A buszmegállóban található egy gomba, amit meg kell nyomni, mert különben nem áll meg a busz ott az autópálya közepén. Még soha életünkben nem láttunk ilyet, ezért nem sok jót remélve szorgosan nyomogattuk a gombot. Végül tényleg megállt a busz, és szerencsésen visszaérkeztünk. Hihetetlen élményekben lehet az embernek része, ha nem autóval közlekedik, hanem részt vesz az itteniek életében, és a tömegközlekedést választja.

orcinusorca 2010.08.27. 01:47:01
rbbj 2010.09.05. 21:25:26
Miért nem támaszkodtál nekik, úgy kellett volna pózolnod!! :D
orcinusorca 2010.09.05. 21:33:17
Nekem sem voltak a kedvenceim mini méretben, de azért EKKORÁBAN már azok:D